Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 79 чоловік

Методична робота

Дата: 13 грудня 2017 о 18:24, Оновлено 21 січня 2022 о 13:08
Автор: Кущ Л. М.

Методична робота – важлива складова післядипломної педагогічної освіти, що має цілісну систему дій і заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації та професійної майстерності кожного педагогічного працівника, розвиток творчого потенціалу педагогічних колективів навчальних закладів, досягнення позитивних результатів навчально-виховного процесу. Вона ґрунтується на сучасних досягненнях психолого-педагогічної науки з урахуванням досвіду діяльності педагогів і конкретного аналізу результатів навчально-виховного процесу. 

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ В ШКОЛІ:

1.Глибоке вивчення Конституції України і забезпечення правового виховання школярів.

 2.Виконання вимог Закону України  «Про освіту».

 3.Забезпечення міцних знань, практичних умінь і навичок з усіх предметів державного компоненту.

     4.Здійснення виховання у відповідальності до завдань національно-культурного відродження, ідеї служіння Богові і Україні. 

5.Здіснення основних напрямків державної національної програми «Освіта» (Україна ХХІ ст..) .

6.Вивчення і використання в практиці сучасних досягнень психолого-педагогічної науки та передового педагогічного досвіду. 

7.Наукова організація навчально-процесу в школі, виконання навчальних програм, вивчення та аналіз стану викладання, рівня якості знань, умінь, практичних навиків і вихованості учнів, виявлення труднощів у засвоєнні ними програмного матеріалу. 

8.Виконання пропозицій органів управління освітою, інспекторських перевірок, рішень педагогічної ради, положень статуту школи. 

ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ МЕТОДИЧНОЇ РАДИ

1.Міжшкільні методичні об’єднання. 
Форми проведення роботи: - проведення відкритих уроків; - оперативні методичні наради; - консультації, співбесіди; - взаємовідвідування уроків. 

2.Методичні об’єднання класних керівників і вчителів початкових класів. Форми проведення роботи: - відкриті виховні заходи; - оперативні виховні заходи; - консультації, співбесіди. 

3.Школа молодого вчителя. 
Форми проведення роботи: - наставництво; - стажування; - консультації; - самоосвіта; - взаємовідвідування уроків. 

4.Група науково-педагогічної інформації. 
Форми проведення: - оперативні методичні наради; - впровадження передового педагогічного досвіду; - огляд педагогічних видань. 

5.Психохолого-педагогічний семінар. 
Форми проведення: - науково – практичні конференції; - зустріч із науковцями, працівниками культури. 
6. Школа педагогічної майстерності. 
Форми проведення: - проведення відкритих уроків; - консультації; - заходи в рамках всіх структур методичної діяльності. 
 

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

Роменської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів № 4

Роменської міської ради

 Сумської області

на 2018-2019 н. р.

Освітня програма

закладу загальної середньої освіти І ступеня

Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

Роменської міської ради Сумської області

Загальні  положення   освітньої  програми закладу загальної середньої освіти І ступеня

 Освітня програма закладу загальної середньої освіти І ступеня Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 (початкова освіта) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» , «Про загальну середню освіту», Указу Президента України від 13.10.2015 № 580/2015 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», Концепції Нової української школи (схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України     від 14 грудня 2016 р. № 988-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року»; http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/ua-sch-2016/konczepcziya.html), Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 87 від 21.02.2018 (у 1 класах),  Державного стандарту загальної початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 462 від 20.04.2011 (у 2-4-х класах). Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01, затверджені постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 №63).

    Загальний обсяг навчального навантаження та орієнтовна тривалість і можливі взаємозв’язки освітніх галузей, предметів, дисциплін.

    Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 1-4-х класів закладу загальної середньої освіти складає 3500 годин/навчальний рік: для 1-х класів 805 годин/навчальний рік, для 2-х класів – 875 годин/навчальний рік, для 3-х класів – 910 годин/навчальний рік, для 4-х класів – 910 годин/навчальний рік  Робочий навчальний план  зорієнтовано на роботу загальноосвітнього закладу  I-III ступенів за п’ятиденним  навчальним   тижнем.

    З урахуванням поетапного переходу закладів освіти на здійснення діяльності за новим Державним стандартом  у 2018/2019 навчальному році робочий навчальний план

для 1 класів  складено за Типовим навчальним планом початкової школи з українською мовою навчання  за програмою О.Я. Савченко (наказ МОН України від 21.03.2018 № 268); для 2-4 класів – за Типовими навчальними планами початкової школи з українською мовою навчання   (наказ МОН України від 20.04.2018 № 407).

     Навчальний план  початкової школи передбачає  реалізацію освітніх галузей Базового навчального плану Державного стандарту через окремі предмети. Вони охоплюють інваріантну складову, сформовану на державному рівні, яка є спільною для всіх закладів загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування і форм власності, та варіативну складову. Робочим навчальним планом школи передбачено повну відповідність сумарного навантаження учнів, як інваріантної так і варіативної складової робочого  навчального плану.  

      В основу систематизації матеріалів нової редакції Державного стандарту початкової загальної освіти покладено освітні галузі "Мовно-літературна", "Математична", "Природнича", "Громадянська та історична", "Мистецька", "Інформатична", "Технологічна", "Соціальна та  здоров’язбережна", «Фізкультурна».

     Відповідно до Державного стандарту початкової освіти  у 1 класах 2018-2019 н.р. навчальним планом передбачено використання інтегрованого підходу в організації освітнього процесу, що дозволяє реалізувати завдання 9 освітніх галузей у шести навчальних предметах.

     Освітня галузь "Мови і літератури" з урахуванням вікових особливостей учнів у   навчальних планах реалізується через навчальні предмети "Українська мова (мова і читання)", "Іноземна мова".

      Освітня галузь "Математична", реалізується через однойменний навчальний предмет   "Математика ".

     Природнича, громадянська й історична, cоціальна, здоров’язбережувальна освітні галузі реалізуються в інтегрованому курсі "Я досліджую світ ".

     Освітня галузь "Технологічна" реалізується через предмет "Дизайн і технології"

     Зміст мистецької освітньої галузі реалізується через окремі предмети за видами мистецтва: "Образотворче мистецтво","Музичне мистецтво".

     Освітня галузь "Фізкультурна" реалізується навчальним  предметом  "Фізична культура".

    Для задоволення потреб учнів в організації компенсуючих та розвиваючих занять, поглиблення знань учнів у варіативній частині навчального плану додаткові години   використані на предмети інваріантної складової ( навчання грамоти ).

    Відповідно до Державного стандарту початкової освіти  у 2-4 класах 2018-2019 н.р.

освітня галузь "Мови і літератури" з урахуванням вікових особливостей учнів у   навчальних планах реалізується через навчальні предмети "Українська мова (мова і читання)", "Іноземна мова".

   Освітні галузі "Математика",  "Природознавство",    реалізуються через одноймені навчальні  предмети "Математика","Природознавство".

   Освітня галузь "Суспільствознавство" реалізується навчальним предметом "Я у світі ".

   Освітня галузь "Здоров'я і фізична культура" реалізується навчальними предметами "Основи здоров'я" та "Фізична культура". Формування навичок здорового способу життя та безпечної поведінки здійснюється в рамках курсу "Основи здоров'я" та інтегрується частково у змісті всіх предметів інваріантної та варіативної складових типових навчальних планів.

    Освітня галузь "Технології" реалізується через предмети "Трудове навчання" та "Сходинки до інформатики".

    Освітня галузь "Мистецтво" реалізується  навчальними  предметами "Образотворче мистецтво" і "Музичне мистецтво".

    Для задоволення потреб учнів в організації компенсуючих та розвиваючих занять, поглиблення знань учнів і підготовки  до участі в проведенні предметних олімпіад  у варіативній частині навчального плану додаткові години   використані на предмети інваріантної складової, на проведення індивідуальних та групових занять, на вивчення додаткових курсів  за вибором  у початковій школі, зокрема «Зарубіжна література»           у 2-4 класах.

     Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 р. №128 «Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 6 березня 2002 р. за № 229/6517 (зі змінами)» поділ класів на групи при вивченні англійської мови та української мови здійснюється в класах з наповнюваністю 28 учнів (3-А,Б класи, 4-А,Б класи).

При визначенні гранично допустимого навантаження учнів ураховані санітарно-гігієнічні норми та нормативну тривалість уроків у 1 класі -  35 хвилин, 2 - 4 класах - 40 хвилин.

Очікувані результати навчання здобувачів освіти. Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті, визначено завдання, які має реалізувати вчитель/вчителька у рамках кожної освітньої галузі. Результати навчання повинні робити внесок у формування ключових компетентностей учнів.

Такі ключові компетентності, як уміння вчитися, ініціативність і підприємливість, екологічна грамотність і здоровий спосіб життя, соціальна та громадянська компетентності можуть формуватися відразу засобами усіх предметів. Виокремлення в навчальних програмах таких наскрізних ліній ключових компетентностей як «Екологічна безпека й сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність» спрямоване на формування в учнів здатності застосовувати знання й уміння у реальних життєвих ситуаціях.

Необхідною умовою формування компетентностей є діяльнісна спрямованість навчання, яка передбачає постійне включення учнів до різних видів педагогічно доцільної активної навчально-пізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість. Доцільно, де це можливо, не лише показувати виникнення факту із практичної ситуації, а й по можливості перевіряти його на практиці й встановлювати причинно-наслідкові зв’язки. Формуванню ключових компетентностей сприяє встановлення та реалізація в освітньому процесі міжпредметних і внутрішньопредметних зв’язків, а саме: змістово-інформаційних, операційно-діяльнісних і організаційно-методичних. Їх використання посилює пізнавальний інтерес учнів до навчання і підвищує рівень їхньої загальної культури, створює умови для систематизації навчального матеріалу і формування наукового світогляду. Учні набувають досвіду застосування знань на практиці та перенесення їх в нові ситуації.

   Вимоги до осіб, які можуть розпочинати здобуття базової середньої освіти. Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років (відповідно до Закону України «Про освіту»).

  Особи з особливими освітніми потребами  розпочинають здобуття базової середньої освіти за інших умов.

  Перелік освітніх галузей.   Освітню програму закладу загальної середньої освіти І ступеня укладено за такими освітніми галузями:

Мови і літератури

Суспільствознавство

Мистецтво

Математика

Природознавство

Технології

Здоров’я і фізична культура

  Логічна послідовність вивчення предметів розкривається у відповідних навчальних програмах.

  Рекомендовані форми організації освітнього процесу. Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку, екскурсії, віртуальні подорожі, спектаклі, квести, які вчитель організує у межах уроку або в позаурочний час.

  Форми організації освітнього процесу можуть уточнюватись та розширюватись у змісті окремих предметів за умови виконання державних вимог Державного стандарту та окремих предметів протягом навчального року.

  Вибір форм і методів навчання вчитель визначає самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах окремих предметів.

Опис та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти. Система внутрішнього забезпечення якості складається з наступних компонентів:

кадрове забезпечення освітньої діяльності;

навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності;

матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності;

якість проведення навчальних занять;

моніторинг досягнення учнями результатів навчання (компетентностей).

Завдання системи внутрішнього забезпечення якості освіти:

оновлення методичної бази освітньої діяльності;

контроль за виконанням навчальних планів та освітньої програми, якістю знань, умінь і навичок учнів, розробка рекомендацій щодо їх покращення;

моніторинг та оптимізація соціально-психологічного середовища закладу освіти;

створення необхідних умов для підвищення фахового кваліфікаційного рівня педагогічних працівників.

Освітня програма

закладу загальної середньої освіти ІІ та ІІІ ступенів

Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

Загальні положення освітньої програми
Освітня програма закладу загальної середньої освіти ІІ та ІІІ ступенів  розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» та згідно з наказами МОН від 20.04.2018 року №405, яким затверджено типову освітню програму закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня (5-9 класи), та № 408, яким затверджено типову освітню програму закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня  (профільна середня освіта, 10-і класи ) та з метою впровадження Державного стандарту базової і повної середньої освіти, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року № 24 та згідно з наказом МОН від 20.04.2018 року №406, яким затверджено типову освітню програму закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня для 11-х класів.

Освітня програма визначає:

загальний обсяг навчального навантаження, орієнтовну тривалість і можливі взаємозв’язки окремих предметів, факультативів, курсів за вибором тощо, зокрема їх інтеграції, а також логічної послідовності їх вивчення які натепер подані в рамках навчальних планів;

очікувані результати навчання учнів подані в рамках навчальних програм; пропонований зміст окремих предметів, які мають гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки України» і розміщені на офіційному веб-сайті МОН);

рекомендовані форми організації освітнього процесу та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти;

вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за цією освітньою програмою.

Загальний обсяг навчального навантаження та орієнтовна тривалість і можливі взаємозв’язки освітніх галузей, предметів, дисциплін. Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 5-9-х класів закладів загальної середньої освіти складає 5845 годин/навчальний рік: для 5-х класів – 1050 годин/навчальний рік, для 6-х класів – 1155 годин/навчальний рік, для 7-х класів – 1172,5 годин/навчальний рік, для 8-х класів – 1207,5 годин/навчальний рік, для
9-х класів – 1260 годин/навчальний рік. Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у навчальних планах закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня (далі –навчальний план).

 Загальний обсяг навчального навантаження здобувачів профільної середньої освіти для 10-11-х класів складає 2660 годин/навчальний рік: для 10-х класів – 1330 годин/навчальний рік, для 11-х класів – 1330 годин/навчальний рік. Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у навчальному плані закладу загальної середньої освіти ІІІ ступеня (далі –навчальний план).

 Навчальний план  5-9 класів дає цілісне уявлення про зміст і структуру другого рівня освіти, встановлює погодинне співвідношення між окремими предметами за роками навчання, визначає гранично допустиме тижневе навантаження учнів. Навчальні плани основної школи передбачають реалізацію освітніх галузей Базового навчального плану Державного стандарту через окремі предмети. Вони охоплюють інваріантну складову, сформовану на державному рівні, яка є спільною для всіх закладів загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування і форм власності, та варіативну складову.

Варіативна складова навчального плану закладу освіти визначається закладами загальної середньої освіти самостійно, враховуючи особливості організації освітнього процесу та індивідуальних освітніх потреб учнів, особливості регіону, рівень навчально-методичного та кадрового забезпечення закладу і відображається в навчальних планах закладів освіти.

Навчальний план для 10-11 класів закладу загальної середньої освіти розроблено відповідно до Державного стандарту, з метою його впровадження у частині повної загальної середньої освіти з 1 вересня 2018 року. . Він містить загальний обсяг навчального навантаження та тижневі години на вивчення базових предметів, вибірково-обов’язкових предметів, профільних предметів.

До базових предметів належать: «Українська мова», «Українська література», «Зарубіжна література», «Іноземна мова»,  «Історія України», «Всесвітня історія», «Громадянська освіта», «Математика», «Фізика і астрономія», «Біологія і екологія», «Хімія», «Географія», «Фізична культура», «Захист Вітчизни».

Реалізація змісту освіти, визначеного Державним стандартом, також забезпечується вибірково-обов’язковими предметами -  «Інформатика» та «Технології», що вивчаються на рівні стандарту.

Частину навчальних годин навчального плану призначено для забезпечення профільного спрямування навчання в старшій школі. Профіль навчання формується закладом освіти з урахуванням можливостей забезпечити якісну його реалізацію.Враховуючи освітні потреби учнів, регіональні особливості, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу школи, педагогічною радою школи прийнято рішення про впровадження в 10-х класах у 2018-2019 навчальному році технологічного профілю навчання, який реалізується за рахунок вибірково-обов’язкового предмету «Технології» - 2 години та 2 годин з додаткових годин типового навчального плану.

Учні 11-го класу продовжують розпочате в 10-му класі навчання за технологічним профілем. Старшокласники вивчають предмет «Технології» на базі міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

Навчальне навантаження учнів не може перевищувати гранично допустимого, що визначається санітарно-гігієнічними нормами.

Збереження здоров’я дітей належить до головних завдань школи. Тому формування навичок здорового способу життя та безпечної поведінки здійснюється не лише в рамках предметів "Фізична культура" та "Основи здоров'я", а інтегрується у змісті всіх предметів інваріантної та варіативної складових навчальних планів.

 Гранична наповнюваність класів та тривалість уроків встановлюються відповідно до Закону України "Про загальну середню освіту".

Поділ класів на групи при вивченні окремих предметів здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 № 128 «Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 6 березня 2002 року за № 229/6517 (зі змінами).Згідно з рішеннями місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування класи можуть ділитися на групи і при меншій наповнюваності від нормативної, а також при вивченні інших предметів за рахунок зекономлених бюджетних асигнувань та залучення додаткових коштів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 "Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти" години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учнів.

Навчальні плани зорієнтовані на роботу основної школи за 5-денним навчальним тижнем.

Вимоги до осіб, які можуть розпочинати здобуття базової середньої освіти. Базова середня освіта здобувається, як правило, після здобуття початкової освіти. Діти, які здобули початкову освіту на 1 вересня поточного навчального року повинні розпочинати здобуття базової середньої освіти цього ж навчального року.

         Вимоги до осіб,які можуть розпочинати здобуття профільної середньої освіти. Профільна середня освіта здобувається, як правило, після здобуття базової середньої освіти. Діти, які здобули базову середню освіту та успішно склали державну підсумкову атестацію на 1 вересня поточного навчального року повинні розпочинати здобуття профільної середньої освіти цього ж навчального року.

Очікувані результати навчання здобувачів освіти. Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті, визначено завдання, які має реалізувати вчитель/вчителька у рамках кожної освітньої галузі. Результати навчання повинні робити внесок у формування ключових компетентностей учнів.

№ з/п

Ключові компетентності

Компоненти

1

Спілкування державною (і рідною — у разі відмінності) мовами

Уміння: ставити запитання і розпізнавати проблему; міркувати, робити висновки на основі інформації, поданої в різних формах (у текстовій формі, таблицях, діаграмах, на графіках); розуміти, пояснювати і перетворювати тексти задач (усно і письмово), грамотно висловлюватися рідною мовою; доречно та коректно вживати в мовленні термінологію з окремих предметів, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень; уникнення невнормованих іншомовних запозичень у спілкуванні на тематику окремого предмета; поповнювати свій словниковий запас.

Ставлення: розуміння важливості чітких та лаконічних формулювань.

Навчальні ресурси: означення понять, формулювання властивостей, доведення правил, теорем

2

Спілкування іноземними мовами

Уміння: здійснювати спілкування в межах сфер, тем і ситуацій, визначених чинною навчальною програмою; розуміти на слух зміст автентичних текстів; читати і розуміти автентичні тексти різних жанрів і видів із різним рівнем розуміння змісту; здійснювати спілкування у письмовій формі відповідно до поставлених завдань; використовувати у разі потреби невербальні засоби спілкування за умови дефіциту наявних мовних засобів; обирати й застосовувати доцільні комунікативні стратегії відповідно до різних потреб.

Ставлення: критично оцінювати інформацію та використовувати її для різних потреб; висловлювати свої думки, почуття та ставлення; ефективно взаємодіяти з іншими усно, письмово та за допомогою засобів електронного спілкування; ефективно користуватися навчальними стратегіями для самостійного вивчення іноземних мов; адекватно використовувати досвід, набутий у вивченні рідної мови та інших навчальних предметів, розглядаючи його як засіб усвідомленого оволодіння іноземною мовою.

Навчальні ресурси:підручники, словники, довідкова література, мультимедійні засоби, адаптовані іншомовні тексти.

3

Математична компетентність

Уміння: оперувати текстовою та числовою інформацією; встановлювати відношення між реальними об’єктами навколишньої дійсності (природними, культурними, технічними тощо); розв’язувати задачі, зокрема практичного змісту; будувати і досліджувати найпростіші математичні моделі реальних об'єктів, процесів і явищ, інтерпретувати та оцінювати результати; прогнозувати в контексті навчальних та практичних задач; використовувати математичні методи у життєвих ситуаціях.

Ставлення: усвідомлення значення математики для повноцінного життя в сучасному суспільстві, розвитку технологічного, економічного й оборонного потенціалу держави, успішного вивчення інших предметів.

Навчальні ресурси: розв'язування математичних задач, і обов’язково таких, що моделюють реальні життєві ситуації

4

Основні компетентності у природничих науках і технологіях

Уміння: розпізнавати проблеми, що виникають у довкіллі; будувати та досліджувати природні явища і процеси; послуговуватися технологічними пристроями.

Ставлення: усвідомлення важливості природничих наук як універсальної мови науки, техніки та технологій. усвідомлення ролі наукових ідей в сучасних інформаційних технологіях

Навчальні ресурси: складання графіків та діаграм, які ілюструють функціональні залежності результатів впливу людської діяльності на природу

5

Інформаційно-цифрова компетентність

Уміння: структурувати дані; діяти за алгоритмом та складати алгоритми; визначати достатність даних для розв’язання задачі; використовувати різні знакові системи; знаходити інформацію та оцінювати її достовірність; доводити істинність тверджень.

Ставлення: критичне осмислення інформації та джерел її отримання; усвідомлення важливості інформаційних технологій для ефективного розв’язування математичних задач.

Навчальні ресурси: візуалізація даних, побудова графіків та діаграм за допомогою програмних засобів

6

Уміння вчитися впродовж життя

Уміння: визначати мету навчальної діяльності, відбирати й застосовувати потрібні знання та способи діяльності для досягнення цієї мети; організовувати та планувати свою навчальну діяльність; моделювати власну освітню траєкторію, аналізувати, контролювати, коригувати та оцінювати результати своєї навчальної діяльності; доводити правильність власного судження або визнавати помилковість.

Ставлення: усвідомлення власних освітніх потреб та цінності нових знань і вмінь; зацікавленість у пізнанні світу; розуміння важливості вчитися впродовж життя; прагнення до вдосконалення результатів своєї діяльності.

Навчальні ресурси: моделювання власної освітньої траєкторії

7

Ініціативність і підприємливість

Уміння: генерувати нові ідеї, вирішувати життєві проблеми, аналізувати, прогнозувати, ухвалювати оптимальні рішення; використовувати критерії раціональності, практичності, ефективності та точності, з метою вибору найкращого рішення; аргументувати та захищати свою позицію, дискутувати; використовувати різні стратегії, шукаючи оптимальних способів розв’язання життєвого завдання.

Ставлення: ініціативність, відповідальність, упевненість у собі; переконаність, що успіх команди – це й особистий успіх; позитивне оцінювання та підтримка конструктивних ідей інших.

Навчальні ресурси: завдання підприємницького змісту (оптимізаційні задачі)

8

Соціальна і громадянська компетентності

Уміння: висловлювати власну думку, слухати і чути інших, оцінювати аргументи та змінювати думку на основі доказів; аргументувати та відстоювати свою позицію; ухвалювати аргументовані рішення в життєвих ситуаціях; співпрацювати в команді, виділяти та виконувати власну роль в командній роботі; аналізувати власну економічну ситуацію, родинний бюджет; орієнтуватися в широкому колі послуг і товарів на основі чітких критеріїв, робити споживчий вибір, спираючись на різні дані.

Ставлення: ощадливість і поміркованість; рівне ставлення до інших незалежно від статків, соціального походження; відповідальність за спільну справу; налаштованість на логічне обґрунтування позиції без передчасного переходу до висновків; повага до прав людини, активна позиція щодо боротьби із дискримінацією.

Навчальні ресурси: завдання соціального змісту

9

Обізнаність і самовираження у сфері культури

Уміння: грамотно і логічно висловлювати свою думку, аргументувати та вести діалог, враховуючи національні та культурні особливості співрозмовників та дотримуючись етики спілкування і взаємодії; враховувати художньо-естетичну складову при створенні продуктів своєї діяльності (малюнків, текстів, схем тощо).

Ставлення:культурна самоідентифікація, повага до культурного розмаїття у глобальному суспільстві; усвідомлення впливу окремого предмета на людську культуру та розвиток суспільства.

Навчальні ресурси:математичні моделі в різних видах мистецтва

10

Екологічна грамотність і здорове життя

Уміння: аналізувати і критично оцінювати соціально-економічні події в державі на основі різних даних; враховувати правові, етичні, екологічні і соціальні наслідки рішень; розпізнавати, як інтерпретації результатів вирішення проблем можуть бути використані для маніпулювання.

Ставлення:усвідомлення взаємозв’язку окремого предмета та екології на основі різних даних; ощадне та бережливе відношення до природніх ресурсів, чистоти довкілля та дотримання санітарних норм побуту; розгляд порівняльної характеристики щодо вибору здорового способу життя; власна думка та позиція до зловживань алкоголю, нікотину тощо.

Навчальні ресурси: навчальні проекти, завдання соціально-економічного, екологічного змісту; задачі, які сприяють усвідомленню цінності здорового способу життя

Такі ключові компетентності, як уміння вчитися, ініціативність і підприємливість, екологічна грамотність і здоровий спосіб життя, соціальна та громадянська компетентності можуть формуватися відразу засобами усіх окремих предметів. Виокремлення в навчальних програмах таких наскрізних ліній ключових компетентностей як «Екологічна безпека й сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність» спрямоване наформування в учнів здатності застосовувати знання й уміння у реальних життєвих ситуаціях.

Наскрізні лінії є засобом інтеграції ключових і загальнопредметнихкомпетентностей, окремих предметів та предметних циклів; їх необхідно враховувати при формуванні шкільного середовища.

Наскрізні лінії є соціально значимими надпредметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях.

Навчання за наскрізними лініями реалізується насамперед через:

організацію навчального середовища — зміст та цілі наскрізних тем враховуються при формуванні духовного, соціального і фізичного середовища навчання;

окремі предмети — виходячи із наскрізних тем при вивченні предмета проводяться відповідні трактовки, приклади і методи навчання, реалізуються надпредметні, міжкласові та загальношкільні проекти. Роль окремих предметів при навчанні за наскрізними темами різна і залежить від цілей і змісту окремого предмета та від того, наскільки тісно той чи інший предметний цикл пов’язаний із конкретною наскрізною темою;

предмети за вибором;

роботу в проектах;

позакласну навчальну роботу і роботу гуртків.

Наскрізна лінія

Коротка характеристика

Екологічна безпека й сталий розвиток

Формування в учнів соціальної активності, відповідальності та екологічної свідомості, готовності брати участь у вирішенні питань збереження довкілля і розвитку суспільства, усвідомлення важливості сталого розвитку для майбутніх поколінь.

Проблематика наскрізної лінії реалізується через завдання з реальними даними про використання природних ресурсів, їх збереження та примноження. Аналіз цих даних сприяє розвитку бережливого ставлення до навколишнього середовища, екології, формуванню критичного мислення, вміння вирішувати проблеми, критично оцінювати перспективи розвитку навколишнього середовища і людини. Можливі уроки на відкритому повітрі.

Громадянська відповідальність

Сприятиме формуванню відповідального члена громади і суспільства, що розуміє принципи і механізми функціонування суспільства. Ця наскрізна лінія освоюється в основному через колективну діяльність (дослідницькі роботи, роботи в групі, проекти тощо), яка поєднує окремі предмети між собою і розвиває в учнів готовність до співпраці, толерантність щодо різноманітних способів діяльності і думок.

Вивчення окремого предмета має викликати в учнів якомога більше позитивних емоцій, а її зміст — бути націленим на виховання порядності, старанності, систематичності, послідовності, посидючості і чесності. Приклад вчителя покликаний зіграти важливу роль у формуванні толерантного ставлення до товаришів, незалежно від рівня навчальних досягнень.

Здоров'я і безпека

Завданням наскрізної лінії є становлення учня як емоційно стійкого члена суспільства, здатного вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище.

Реалізується через завдання з реальними даними про безпеку і охорону здоров’я (текстові завдання, пов’язані з середовищем дорожнього руху, рухом пішоходів і транспортних засобів). Варто звернути увагу на проблеми, пов’язані із ризиками для життя і здоров’я. Вирішення проблем, знайдених з «ага-ефектом», пошук оптимальних методів вирішення і розв’язування задач тощо, здатні викликати в учнів чимало радісних емоцій.

Підприємливість і фінансова грамотність

Наскрізна лінія націлена на розвиток лідерських ініціатив, здатність успішно діяти в технологічному швидкозмінному середовищі, забезпечення кращого розуміння учнями практичних аспектів фінансових питань (здійснення заощаджень, інвестування, запозичення, страхування, кредитування тощо).

Ця наскрізна лінія пов'язана з розв'язуванням практичних завдань щодо планування господарської діяльності та реальної оцінки власних можливостей, складання сімейного бюджету, формування економного ставлення до природних ресурсів.

Перелік освітніх галузей.

Освітню програму укладено за такими освітніми галузями:

Мови і літератури

Суспільствознавство

Мистецтво

Математика

Природознавство

Технології

Здоров’я і фізична культура

Логічна послідовність вивчення предметів розкривається у відповідних навчальнихпрограмах.

Форми організації освітнього процесу. Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку:

формування компетентностей;

розвитку компетентностей;

перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей;

корекції основних компетентностей;

комбінований урок.

Також формами організації освітнього процесу є екскурсії, віртуальні подорожі, уроки-семінари, конференції, форуми, спектаклі, брифінги, квести, інтерактивні уроки (уроки-«суди», урок-дискусійна група, уроки з навчанням одних учнів іншими), інтегровані уроки, проблемний урок, відео-уроки, прес-конференції, ділові ігри тощо.

 Консультації проводяться з учнями, які не були присутні на попередніх уроках або не зрозуміли, не засвоїли зміст окремих предметів.

З метою засвоєння нового матеріалу та розвитку компетентностей крім уроку проводяться навчально-практичні заняття.

Консультація будується за принципом питань і відповідей.

Перевірка та/або оцінювання досягнення компетентностей крім уроку може здійснюватися у формі заліку, співбесіди, контрольного навчально-практичного заняття.

Функцію перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей виконує навчально-практичне заняття. Учні одержують конкретні завдання, з виконання яких звітують перед вчителем.

Форми організації освітнього процесу можуть уточнюватись та розширюватись у змісті окремих предметів за умови виконання державних вимог Державного стандарту та окремих предметів протягом навчального року.

Вибір форм і методів навчання вчитель визначає самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах окремих предметів.


 

Нормативні документи

Закони України:

"Про освіту""Про загальну середню освіту"

Укази Президента України:

Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в УкраїніПро Державну премію України в галузі освітиПро Національну доктрину розвитку освіти

Акти Кабінету Міністрів України Накази Міністерств:

від 5 квітня 1994 р. N 228 "Про порядок створення, реорганізації і ліквідації навчально-виховних закладів"

від 12 квітня 2000 р. N 646 "Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку"

від 27 серпня 2010 р. N 777 "Про затвердження Положення про освітній округ "

від 27 серпня 2010 р. N 778 "Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад"

від 14 червня 2000 р. N 963 "Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників"

від 8 серпня 2007 р. N 1019 "Про ліцензування діяльності з надання освітніх послуг "

від 5 жовтня 2009 р. N 1121 "Про затвердження Положення про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу "

від 20 липня 2004 N 601 "Про затвердження Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів"від 28 березня 2002 р. N 379 "Про затвердження Державної програми "Вчитель"

Накази Міністерства:

Наказ Міністерства № 528 від 03.05.2012 зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11 травня 2012 р. за № 750/21063 "Про затвердження Змін до Положення про золоту медаль «За високі досягнення у навчанні» та срібну медаль «За досягнення у навчанні»"

Наказ Міністерства № 921 від 17.08.2012 зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03 вересня 2012 р. за № 1482/21794 "Про внесення зміни до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 № 128"

Наказ Міністерства № 664 від 06.06.2012 "Про затвердження навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня"

від 30.08.2011 № 996 "Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти"

від 22.11.2011 № 1343 " Про затвердження Критеріїв системи рейтингового оцінювання діяльності загальноосвітніх навчальних закладів"

від 20.02.2002 № 128 "Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальнихзакладів усіх типів та Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах"

від 02.06.2004 № 440 "Про затвердження Примірного положення про батьківські комітети (ради) загальноосвітнього навчального закладу"

від 16.08.2004 № 658 "Про внесення змін до Порядку державної атестації загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів"

від 23.08.2011 № 988 "Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів"

від 12.09.2011 № 1050 "Про навчальні програми для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів"

від 09.12.2009 № 1114 "Про затвердження Примірного Положення про навчальний кабінет з основ здоров’я загальноосвітніх навчальних закладів"

від 23.11.2010 № 1116 "Про внесення змін до розділу VІ Положення про державну підсумковуатестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти"

від 01.06.2010 № 521 "Про затвердження Правил безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах"

від 07.04.2005 № 204 "Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів"

від 06.10.2010 № 930 "Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників"

від 23.08.2011 № 988 "Положення про Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 1 - 4 класів загальноосвітніх навчальних закладів"

від 13.04.2011 № 329 "Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти"

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти

Загальні критерії оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освітиКритерії навчальних досягнень учнів з біологіїКритерії навчальних досягнень учнів з економікиКритерії навчальних досягнень учнів з етикиКритерії навчальних досягнень учнів з фізичного вихованняКритерії навчальних досягнень учнів з географіїКритерії навчальних досягнень учнів з хіміїКритерії навчальних досягнень учнів з історії та правознавстваКритерії навчальних досягнень учнів з іноземної мовиКритерії навчальних досягнень учнів з інформатикиКритерії навчальних досягнень учнів з кресленняКритерії навчальних досягнень учнів з української та зарубіжної літературиКритерії навчальних досягнень учнів з математикиКритерії навчальних досягнень учнів з образотворчого мистецтваКритерії навчальних досягнень учнів з фізики та астрономіїКритерії навчальних досягнень учнів з природознавстваКритерії навчальних досягнень учнів з трудового навчанняКритерії навчальних досягнень учнів з української мовиКритерії навчальних досягнень учнів з захисту ВітчизниКритерії навчальних досягнень учнів з основ здоров'я

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи

Наказ МОН України №775 від 20.08.2008 "Про затвердження критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи"

Критерії навчальних досягнень учнів з української мови
Критерії навчальних досягнень учнів з читання
Критерії навчальних досягнень учнів з математики
Критерії навчальних досягнень учнів з Я і Україна
Критерії навчальних досягнень учнів з основ здоров'я
Критерії навчальних досягнень учнів з трудового навчання
Критерії навчальних досягнень учнів з фізичної культури

Критерії навчальних досягнень учнів з образотворчого мистецтва

       Державні стандарти


Навчальні плани

Для 1-4 класів – за Типовими навчальними планами початкової школи, затвердженими наказом МОНмолодьспорту України від 10.06.2011№ 572, із змінами згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2014 № 460

Для 5-9  класів Наказ Міністерства освіти і науки України про затвердження типової освітньої програми закладів закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня 

Наказ МОН №405 від 20.04.2018 "Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня"

https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-tipovoyi-osvitnoyi-programi-zakladiv-zagalnoyi-serednoyi-osviti-ii-stupenya

Для 10 класів Наказ Міністерства освіти і науки України про затвердження типової освітньої програми закладів закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня  

Наказ МОН №408 від 20.04.2018 "Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня"

https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-tipovoyi-osvitnoyi-programi-zakladiv-zagalnoyi-serednoyi-osviti-iii-stupenya-408

Для 11 класів Наказ Міністерства освіти і науки України про затвердження типової освітньої програми закладів закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня  

Наказ МОН №406 від 20.04.2018 "Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня"

https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-tipovoyi-osvitnoyi-programi-zakladiv-zagalnoyi-serednoyi-osviti-iii-stupenya-406

ВСІ НАВЧАЛЬНІ ПЛАНИ

Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.04.2014 № 460 «Про внесення змін до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів» (стосовно викладання інформатики).

Наказ МОН України від 12.12.2014 № 1465 «Про внесення змін до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів» (стосовно математики, 7 клас).

Наказ МОН від 07.08. 2015р. №855 «Про внесення змін до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів» (стосовно викладання іноземних мов).

Наказ міністерства освіти і науки України від 08.05.2015р. №518 «Про внесення зміни до деяких наказів»(стосовно викладання зарубіжної літератури)

Наказ МОН України від 29.05.2014№ 657 «Про внесення змін до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів» (стосовно предмету «Захист Вітчизни»).

Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 № 128 «Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрований в Міністерстві юстиції України (6 березня 2002 року за № 229/6517), зі змінами

Наказ Міністерства освіти і науки України від 08.04.2009 № 312 «Про затвердження Положення про класи з поглибленим вивченням окремих предметів у ЗНЗ».

Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.12.2002 № 732 «Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання в ЗНЗ».


Викладання навчальних предметів

Лист МОН України від 17.08.2016 № 1/9-437 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах»

Лист МОН № 1/9-364 від 12.07.16 року "Про організаційно-методичні засади забезпечення навчально-виховного процесу для учнів з особливими освітніми потребами загальноосвітніх навчальних закладів у 2016/2017 навчальному році"

Лист МОН від 17.08.2016 №1/9-434 "Про переліки навчальної літератури, що має відповідний гриф Міністерства освіти і науки України, для використання у загальноосвітніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році"


Початкова школа

Наказ МОН від 05.08.2016 № 948 «Про затвердження змін до навчальних програм для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів».

НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ТА ЗАГАЛЬНОНАВЧАЛЬНІ УМІННЯ ТА НАВИЧКИ

Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням українською мовою у 2016/2017 навчальному році;

Наказ МОН № 1222 від 21.08.13 року зі змінами, внесеними згідно з наказом МОН №1009 від 19 серпня 2016 року Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти

Додаток до наказу МОН України від 19.08.2016 №1009 Орієнтовні вимоги до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи

Основна, старша школа

НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ 5-11 КЛАСІВ

Лист МОН від 29.10.2007 N 1/9-651 «Про обсяг і характер домашніх завдань учнів загальноосвітніх навчальних закладів».

Наказ МОН від 21.08. 2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти» (5-8 класи)

Наказ МОН від 13 квітня 2011 року №329 «Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти» (9-11 класи)


Ведення документації

Наказ МОН від 03.06.2008 №_496 "Про затвердження Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів"

Наказ МОН від 08.04.2015 № 412 «Про затвердження Інструкції щодо заповнення Класного журналу для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів».

Наказ МОН № 240 від 23 черня 2000 «Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах I - III ступенів», відновлена наказом МОН від 29.11.2013р. №1655.

Наказ МОНМСУ №423 від 10 травня 2011 «Про затвердження єдиних зразків ведення обов'язкової ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ст. усіх форм власності".

Методичний лист щодо заповнення журналів з української мови та літератури, світової літератури (Лист МОН України від 21 серпня 2010 року № 1/9 – 580).


Робота з обдарованими учнями

Наказ МОН від 19.08.2016 №1006 "Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2016/2017 навчальному році"


Навчальні кабінети

Наказ МОН №601 від 20 липня 2004 року "Про затвердження Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів".

Наказ МОН від 09 грудня 2009 р. №1114 "Про затвердження Примірного Положення про навчальний кабінет з основ здоров’я загальноосвітніх навчальних закладів".

Наказ МОН від 14 грудня 2012 № 1423 "Про затвердження Положення про навчальні кабінети з природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів".

Наказ МОН від 22.06.2016 №704 "Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів"


Виховання

Наказ МОН № 641 від 16 червня 2015 року «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання y загальноосвітніх навчальних закладах»;

Наказ МОНвід 07 вересня 2000 № 439 «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України».

Лист ІМЗО від 25.07.2016 № 2.1/10-1828 “Про методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році”

Наказ МОН № 768 від 16 липня 2015 року "Про національно-патріотичне виховання в системі освіти"

Перелік програм виховної роботи, рекомендованих МОН України та науково-методичною радою КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»

Cерпнева (не) конференція педагогічних

працівників освіти міста

«Перші кроки до Нової української школи: сподівання та виклики» cаме під таким гаслом 30 серпня 2018 року у Роменській спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 1 ім. П.І. Калнишевського відбулася серпнева (не) конференція педагогічних працівників освіти міста. Учителі нашої школи не залишилися осторонь і взяли активну участь у цій грандіозній події. Мали змогу долучитися до панельної дискусії та обговорити питання, які були цікаві всім: «Що для Вас означає Нова українська школа? Наскільки Ви готові до роботи в умовах НУШ? Які зміни Ви мрієте втілити в життя на своєму локальному місці?». Познайомилися з десятьма експертами та експертками  у форматі Speed Geeking, що дало можливість педагогам за короткий проміжок часу визначити пріоритети для участі у експертній паралелі. Кожен зміг обрати тему, яка цікава саме йому.Спілкування у форматі (не)конференції, обмін досвідом на них – це прекрасна нагода для підвищення власної кваліфікації та незабутнє дозвілля в колі однодумців

Засідання методичного об’єднання

 вчителів початкових класів

     Тема засідання: «Розвиток компетентностей молодших школярів у сучасному освітньому просторі».

     Мета засідання: визначити пріоритетні напрямки у роботі вчителів початкових класів в рамках нової школи, ознайомитися з ключовими компетентностями, що формуються в учнів початкової школи, ознайомитися з досвідом роботи колег у впровадженні нових технологій навчання, розширити уявлення про використання сучасних технологій навчання на уроках у початковій школі.

Порядок денний

      І. Про необхідність змін у сучасному освітньому просторі, в світлі Закону України  «Про  освіту».

  1. 1. Інформація керівника  МО Перезви Т. О.  « Про необхідність  нововведень у школі ХХІ століття».
  2. 2. Пряме відеозвернення міністра освіти Л.Гриневич « Що таке  компетентності і як вони переплітаються», «Ключові компетентності».

 ІІ. Робота в педагогічній майстерні з обміну педагогічними ідеями.

Девізом засідання стали слова Василя Сухомлинського : «Програми в усіх школах одні й ті ж, підручники однакові, але школи різні, тому що різні вчителі. Школа – це передусім  учитель, який навчає жити».

Під час засідання було обговорено   Концепцію «Нової української школи» , вокремлено  головні   компоненти Концепції, а саме:

1. Орієнтація на потреби учня в освітньому процесі.
2. На формування цінностей.
3. На партнерство між учнем, учителем і батьками.

4. На формуванні компетентностей.

    Учителі активно долучилися до обговорення  питання : «Що таке «компетентності» і як вони переплітаються?».

Переглянули відеозвернення  Міністра освіти Лілії Гриневич, щодо формування компетентностей.

      Виокремили основні зміни у змісті освіти, а саме:

  • широке впровадження в практику навчання компетентнісного підходу;
  • компетентнісний урок;
  • зміни в методиці.

     Розглянули поняття компетентнісного підходу, який є лише одним із чинників, що сприяють модернізації змісту освіти, він лише доповнює низку освітніх інновацій, не применшуючи значення класичних підходів.

Члени методичного об’єднання висловили думки з приводу ролі вчителя у «Новій українській школі».

Також учителі поділилися досвідом та провели майстер-класи:  

  • Васильченко А. І.  розповіла про використання інформаційного сервісу «SMARTKIDS», розробленого видавництвом «Розумники».
  • Таргоній Н. О. поділилася досвідом у використанні математичного геоборду на уроках математики, який допомагає розвивати в учнів  мислення, пам'ять, увагу.
  • Сінєльнікова О. А.    продемонструвала  метод «Ментальні карти» , який дозволяє учневі самостійно  розв’язувати проблеми, знати для чого він вчиться, вміти працювати з інформацією.

Учителі взяли участь у  практичній  роботі, складання «Ментальної карти» з теми «Материки», предмет «Природознавство» у 4 класі.

Підведенням підсумку засідання було використано таку форму роботи, як «Кубування».  Майстер-клас провела Карпенко А.Б. (вправа «Результат очікування»; закінчити речення: - Які знання ви отримали…, що для вас було цікавим… ).

     Робота в «Новій українській школі» відкриває нові можливості творчо, нестандартно підходити до навчально-виховного процесу, тісно співпрацювати з батьками, широко розвивати ключові компетентності молодших школярів. Але на сьогоднішній день у нас, вчителів, виникає багато запитань, а саме:

  • фінансування шкіл для реалізації вимог нової освіти;
  • матеріальне забезпечення для оформлення класних кімнат;
  • забезпечення першокласників підручниками, а вчителів навчально-методичною літературою;
  • чи відбудуться зміни у програмах  до 1 класу.

                                           Орієнтовний план підвищення кваліфікації

                       педагогічних працівників школи на 2020 рік

                                                                                       Затверджено рішенням педагогічної ради

                                                                                       від 29.01.2020 року, протокол № 4

№ п/п

Прізвище, ім’я та по батькові учителя

Напрям

Форма

Обсяг у годинах

Суб’єкт підвищення кваліфікації

Вартість

Прізвище, ім’я та по батькові вчителя, який підготував учня (повністю)

Додаткова інформація

1

Карпенко Алла Борисівна

Розвиток профес.

компетентностей

Дистанціцна

150

СОІППО

Безоплатно

Пономаренко Алла Олексіївна

2

Кущ Людмила Миколаївна

Розвиток профес. компетентностей

Дистанціцна

150

СОІППО

Безоплатно

Пономаренко Алла Олексіївна

3

Рибіна Олександра Валеріївна

Розвиток профес. компетентностей

Очно-дистанційна

150

СОІППО

Безоплатно

Пономаренко Алла Олексіївна

4

Репа Людмила Петрівна

Розвиток профес. компетентностей

Очно-дистанційна

150

СОІППО

Безоплатно

Пономаренко Алла Олексіївна

5

Громико Любов Дмитрівна

Розвиток профес.

компетентностей

Очно-дистанційна

150

СОІППО

Безоплатно

Давиденко Олександр Анатолійович

6

Пащенко Вікторія Вікторівна

Розвиток профес.

компетентностей

Очно-дистанційна

150

СОІППО

Безоплатно

7

Сінєльнікова Олена Анатоліївна

Розвиток профес. та управлінських

компетентностей

Очно-дистанційна

150

СОІППО

Безоплатно

8

Димкович Наталья Юріївна

Розвиток профес.

компетентностей

Очно-дистанційна

150

СОІППО

Безоплатно

9

Діброва Ірина Миколаївна

Розвиток профес.

компетентностей

Очно-дистанційна

150

СОІППО

Безоплатно

10

Садовська Інна Володимирівна

Розвиток профес.

компетентностей

Очно-дистанційна

150

СОІППО

Безоплатно

11

Жадько Людмила Іванівна

Розвиток профес.

компетентностей

Очно-дистанційна

150

СОІППО

Безоплатно

12

Таргоній Наталія Олександрівна

Розвиток профес.

компетентностей

Очно-дистанційна

150

СОІППО

Безоплатно

13

Спичка Лариса Олександрівна

Розвиток профес. та управлінських

компетентностей

Очно-дистанційна

150

СОІППО

Безоплатно

Пономаренко Алла Олексіївна

14

Ласкава Юлія Григорівна

Розвиток профес.

компетентностей

 Очно-дистанційна

150

СОІППО

Безоплатно

Пономаренко Алла Олексіївна

15

Браташ Наталія Юріївна

Розвиток профес.

компетентностей

Очна

30

СОІППО

Безоплатно

Пономаренко Алла Олексіївна

16

Діденко Ірина Анатоліївна

Розвиток профес.

компетентностей

Очна

30

СОІППО

Безоплатно

17

Пономаренко Марина Сергіївна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна,

виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

18

Білосорочка Алла Миколаївна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

19

Перезва Тетяна

Олександрівна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

20

Таран Ірина Григорівна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

21

Литвиненко Олена Михайлівна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

22

Романенко Олена

Іванівна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

23

Мельник Тетяна Володимиріна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

24

Черевко Сергій Володимирович

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

25

Деркач Віталій Вікторович

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

26

Гордійко Любов Леонідівна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

27

Глущенко Тетяна Василівна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

28

Романенко Світлана Миколаївна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

29

Давиденко Олександр Анатолійович

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

30

Васильченко Аня Ігорівна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

31

Касьян Галина Євгеніївна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

32

Москаленко Георгій Вікторович

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

33

Скрипка Дмитро Сергійович

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

34

Городецька Лілія Дмитрівна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

35

Новак Юлія Михайлівна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

36

Нікон Віта Миколвївна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

37

Боброва тетяна Іванівна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

38

Чігрін Олександр Вікторович

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

39

Пономаренко Тетяна Василівна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

40

Кизим Аліна Миколаївна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

41

Пономаренко Алла Олексіївна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

42

Степаненко Юлія Миколаївна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

43

Царицина Людмила Олександрівна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

44

Луценко Андрій Юрійович

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

45

Головач Оксана Вікторівна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

46

Ясько Світлана Іванівна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

47

Бережняк Тетяна Євгеніївна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

48

Карпенко Людмила Іванівна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

49

Забіяка Марина Романівна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

50

Єліна Тетяна Іванівна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

51

Лесковська Тетяна Валеріївна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

52

Бойченко Тетяна Анатоліївна

Навчання створення

 безпечного та інклю-

зивного середовища

Очна, виїзні

30

СОІППО

Безоплатно

Відповідно до наказу МОН від  30.03.2020 р. №463 " Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття  початкової та базової  загальної середньої освіти, у 2019/2020  навчальному році " учні 4-х та 9 - х класів звільняються від проходження державної підсумкової атестації.

ВІДДІЛ ОСВІТИ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ РОМЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

РОМЕНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 4

НАКАЗ

  30.03.2020                                                 м. Ромни                                              №  153 -ОД

Про звільнення від проходження
державної підсумкової атестації учнів,
які завершують здобуття початкової та
базової загальної середньої освіти, у
2019/2020 навчальному році

      Відповідно до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» від 25 березня 2020 року № 338-р, пункту 3 розділу І,  пункту 6 розділу IV Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за /№ 8/32979, на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 30.03.2020 № 463, відповідного наказу відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради від 30.03.2020 № 48-ОД  та з метою організованого завершення 2019/2020 навчального року

НАКАЗУЮ:

1. Звільнити у 2019/2020 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти.

2.Класним керівникам 9-х та класоводам 4-х класів довести зміст цього наказу до відома учнів 9-х та 4-х класів та їх батьків.

3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

В.о. директора школи                                                                       І.Таран

Тетяна Рудик

З наказом ознайомлені:

                                         Л.Кущ

                                         Т.Глущенко

                                         Н.Димкович

                                          І.Діброва

                                         Н.Таргоній

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.